777 Kč

publikace Lubo Kristek: Krajinné kalendárium

Krajinné kalendárium (věčný kalendář)

Nakladatel: VÚKU, 2018
Vazba: kroužková
Rozměr: 33 × 59 cm
SKLADEM

Cena včetně poštovného
(pouze po ČR)


Unikátní velkoformátové reprodukce třinácti dějinných olejomaleb surrealisty Lubo Kristka. Limitovaná sběratelská edice (každý kus má vlastní číslo). Jen 250 kusů pro celý svět. 

Krajinné kalendárium vychází k pětasedmdesátinám umělce. Mapuje obrazem i slovem Kristkovy malířsky zpracované krajiny duše v rozpětí více než čtyřiceti let. Nejstarší dílo, První zrození neznámé energie, bylo vytvořeno již v roce 1974. Každá reprodukce olejového obrazu (v originálu provedeného lazurní technikou) je vždy na druhé straně doplněna krátkým rozborem díla v češtině, angličtině a němčině.

Šašek bývá průvodcem proměnou a má mnohé výsady – smí mluvit pravdu a vymykat se danému řádu. V díle Lubo Kristka často vynáší z podvědomí to, co způsobuje napětí, aby divák mohl projít katarzí.

Techniku lazurování, tedy nanášení poloprůhledných vrstev, používali již středověcí mistři pro vytvoření zvláštních barevných efektů či přechodů, modelaci prostoru, zvýšení hloubky i intenzity. 

Chodba směřuje k hraně, za kterou je temnota nekonečna, která jakoby nás obklopovala a pohlcovala. Temnota číhá nejen na konci chodby, ale také za oknem a v propadlištích. Na některá místa této podivné šachovnice života není radno vstupovat!

Speciální tisk je přizpůsobený nejvěrnějšímu zobrazení lazurní olejomalby, na listech formátu 33 × 42 cm se zesílenou gramáží 250 g. Díky posuvné kalendářové sekci slouží tato nadčasová publikace i jako věčný kalendář. Kalendář odteď již navždy.
Kalendář je na samostatném listu, takže jej případně lze odejmout a ponechat pouze obrazy. Celkový rozměr i s kalendářovou sekcí je 33 × 59 cm. Poštovné a balné je již v ceně.

Je to prostředí vhodné již jen pro očistné tažení smrtky, která v černohumorné nadsázce ladným až erotickým skokem překonává laťku. Autor zachycuje obrovské, nenávratné nebezpečí, na které si společnost zvykla a které již přestala vnímat. Avšak i v této zkáze nacházíme Kristkův strom se dvěma jablky jako naději na přežití.

Ukázka:

První zjevení neznámé energie Zamechovaný telefonní rozhovor RozborNaděždin akord v krajině V zajetí světské katedrály Krajina smyslů s podepřenými mraky Modlitba k oku O autorovi Přední strana Zadní strana