publikace Lubo Kristek: Krajinné kalendáriumVýzkumný ústav komunikace v umění vydává k životnímu jubileu Lubo Kristka publikaci Krajinné kalendárium, mapující obrazem i slovem jeho malířskou tvorbu v rozpětí více než čtyřiceti let.

Třináct vybraných olejových obrazů (lazurní technika) na listech o formátu 33 × 42 cm (250 g), s nejstarším datem vytvoření v roce 1974, je doplněno krátkým rozborem díla v češtině, angličtině a němčině.

Tato limitovaná sběratelská edice (číslovaná) má pouze 250 výtisků. Publikace funguje také jako věčný kalendář (celkový rozměr i s kalendářovou sekcí je 33 × 59 cm).

Ukázka:

Zamechovaný telefonní rozhovorZamechovaný telefonní rozhovor

 

Věčný kalendář je možno zakoupit ve Výzkumném ústavu komunikace v umění, kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Výzkumný ústav komunikace v umění ke Kristkovu jubileu dále připravuje publikaci, která na jeho tvorbu pohlíží z kontextu genia loci. Objeví se z ní nejen citace z archivních dokumentů (například příspěvky o Kristkově působení v architektuře a sakrálním prostoru), ale také nové studie, a to ve spolupráci s německým Neues Stadtmuseum a Univerzitou Karlovou v Praze (například o Kristkově domě v Brně či o obrazu "Nebeská dálnice tety Fränzi", který je ve sbírce Neues Stadtmusea). Vydání publikace je naplánováno na podzim.